Referanslarımız
Languages
Ankara 0 (312) 466 61 00
Taksim 0 (212) 293 72 00
Kadıköy 0 (216) 405 27 00
karya facebook karya gplus karya linkedin karya twitter karya youtube
Canlı Destek

Yurtdışında Üniversite


Yurtdışı Üniversite Eğitimi Programlarımızın Bulunduğu Ülkeler


almanyada üniversite Eğitimi amerikada üniversite bulgaristanda ünveriste ingilterede üniversite
Almanya'da Üniversite Eğitimi Amerika'da Üniversite Eğitimi Avustralya'da Üniversite Eğitimi Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi İngiltere'de Üniversite Eğitimi
         
kanadada üniversite rusya ve ukrayna universite rusya ve ukrayna universite estonyada üniversite italyada üniversite
Kanada'da Üniversite Eğitimi Rusya'da Üniversite Eğitimi Ukrayna'da Üniversite Eğitimi Estonya'da Üniversite Eğitimi Italya'da Üniversite Eğitimi

 

Yurtdışında üniversite  imkanlarının artması ile birlikte, her sene daha fazla sayıda öğrenci üniversiteyi yurtdışında okumayı hedeflemektedir. Yurtdışında üniversite okuyan öğrenciler hem kaliteli bir eğitim almış hem de güzel bir yurtdışı deneyimi elde etmiş olurlar; Türkiye'de yaptıkları iş başvurularında da Yurtdışı Üniversite Diplomaları, Türkiye'deki üniversitelerden mezun olan öğrencilere göre fark yaratmaktadır. Eskiden yurtdışında üniversite okumak çok maliyetli gibi görünürken, şu anda bakıldığında neredeyse Türkiye'deki okullar ile aynı fiyatlara denk gelen üniversiteler olduğunu ve hatta bazılarının Türkiye'dekilere oranla çok daha ekonomik olduğunu görebiliriz. Bu çerçevede üniversite fiyatları konusunda bir fikir edinebilmeniz için ufak bir karşılaştırma tablosu hazırladık;

Aşağıdaki fiyatlar kaliteli üniversiteler baz alınarak, ortalama olarak hesaplanmıştır.

 

 

Yurtdışında ortalama yıllık yüksek öğrenim eğitim masrafları
Description: http://karyainternational.com/images/yurtdisinda-uni.jpg Description: http://karyainternational.com/images/flagico/ingilter.png
İngiltere
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/abd00000.png
Amerika
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/kanada.gif
Kanada
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/avustura.png
Avustralya
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/almanya0.png
Almanya

Rusya & Ukrayna
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/bulgaris.png
Bulgaristan (TIP)
Yıllık Eğitim Masrafı
(9 Aylık)
10,000 GBP 10,000
USD
10,000CDN 20,000 AUD 400 € 2,000 € 5,500 €
Yıllık Konaklama 
(9 Aylık)
3,000 GBP 6,000 USD 6,000 CDN 6,000 AUD 2,500 € 500 € 1,500 €
Yıllık Yaşam masrafları 
(Konaklama Hariç)
4,000 GBP 5,000 USD 5,000 CDN 8,000 AUD 3,500 € 1,500 € 3000 €
Yıllık Sigorta 0 GBP 500 USD 450 CDN 500 AUD 200 € 150 € 100 €
Yıllık Ulaşım 400 GBP 1,000 USD 750 CDN 1,000 AUD 500 € 150 € 150 €
Yıllık Toplam  17,400 GBP 22,500 USD 22,200 CDN 35,500 AUD 7,100 € 4,300 € 10,250 €
Yıllık Genel Toplam (TL) 48,700 TL 40,400 TL 40,000 TL 63,800 TL 17,750 TL 10,750 TL 25,090 TL
 

 

Türkiye'de ortalama yıllık yüksek öğrenim eğitim masrafları

  Devlet  Üniversiteleri
(İstanbul, Ankara, İzmir)
Özel Üniversiteler
(İstanbul, Ankara, İzmir)
Kıbrıs  Üniversiteleri
Yıllık Eğitim Masrafı
 (9 Aylık)
1,000 TL 15,000 TL 15,000 TL
Yıllık Konaklama 
(9 Aylık)
4,000 TL 6,000 TL 7000 TL
Yıllık Yaşam Masrafları
(Konaklama Hariç)
5,000 TL 7,000 TL 7,500 TL
Yıllık Sigorta 0 TL 0 TL 0 TL
Yıllık Ulaşım 1,000 TL 1,000 TL 1,500 TL
Yıllık Genel Toplam (TL) 11,000 TL 29,000 TL 31,000 TL
 


karşılaştırmalı tablolarda da göreceğiniz gibi İngiltere ve Avustralya dışında ülkelerde, ülkemizdekine yakın ve hatta daha ekonomik fiyatlarda da eğitim alınabilmektedir. Tabii ki yurtdışında üniversite okumanın ayrıcalıkları da öğrencilere eğitimlerinin sonunda olumlu olarak yansıyacaktır. Yurtdışındaki üniversiteler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Size en uygun ülke, üniversite ve bölüm seçiminde en iyi şekilde yardımcı olmaktayız.
Üniversite başvurularınız profesyonel bir şekilde yapılmakta ve vize dosyalarınız en iyi şekilde hazırlanmaktadır.
Üniversite danışmanlık hizmetimiz siz vizenizi Alana kadar değil, konaklamanıza yerleşip eğitiminize başlayana ve de ülkenize geri dönene kadar devam etmektedir!

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
Eskiden yurtdışında eğitim almak göz korkuturdu ve cesaret isterdi. Günümüzde ise artık yurtdışında eğitim almak çok daha kolay. Özellikle üniversite yerleştirme sınavlarının stresini çekmek istemeyen öğrenciler için oldukça idealdir. Bu sınavlardan düşük puan alan birçok öğrenci yüksek meblağlar ödeyerek özel okullara kayıt yaptırmaktadır. Oysaki aynı paralarla yurtdışında da üniversite eğitimi alınabilmektedir. Bunanla birlikte, lisans eğitimlerini Türkiye'de almış olan öğrenciler, fark yaratmak, farklı bir alana yönelmek ya da aldıkları eğitimin üstüne bir şeyler katmak isterlerse yurtdışı tercihleri çok doğru yönde bir karar olacaktır.
Aynı zamanda yurtdışında üniversite eğitimi almak size birçok avantaj da sunmaktadır.


YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Üniversite eğitiminizi yurtdışında almanızın size sağlayacağı en büyük avantaj gelecekteki iş dünyanızda sizin ve rakiplerinizin arasında yaratacağı farktır! Günümüz ekonomik şartlarında iş bulmak oldukça zorlaşmıştır ve iyi üniversitelerin iyi bölümlerinden mezun öğrencilerin bile birçoğu iş bulmakta zorlanmaktadır. Kaliteli işler az, bu işlere alınabilecek kapasiteli ve başarılı mezunlar ise çoktur. Bu nedenden dolayı öğrenciler mezun oldukları andan itibaren rakipleriyle bir yarış içerisine girerler. Böyle bir durumda, eğitimini Türkiye'de almış birçok öğrencinin yanında yurtdışında okumuş olmanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu eğitimi özellikle Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya gibi prestijli ülkelerde aldıysanız diğerlerini geçme şansınız çok daha fazla yükselecektir. Yurtdışında üniversite eğitimi almış olmanız demek işvereniniz için iyi derecede İngilizce (ya da eğitimi aldığınız dil) biliyorsunuz anlamına gelir. Aynı zamanda vizyonunuz daha geniş, kültürünüzün ise daha fazla olacağını düşünürler.

Hazır dile getirmişken, bu eğitimin size bir diğer avantajı da kazandığınız deneyim olacaktır! Yurtdışında eğitim alırken sizinle birlikte okuyan o ülkenin öğrencilerinin yanı sıra uluslararası birçok öğrenci de olacaktır. Bu sayede yeni insanlar, yeni kültürler tanıyacaksınız. Ülkenize döndüğünüzde kazanmış olduğunuz akademik deneyimlerin yanı sıra çok güzel arkadaşlıklar ve anılar ile ülkenize döneceksiniz.

Yurtdışındaki üniversite eğitiminin müfredatı genellikle ülkemizdekinden çok daha farklıdır ve ezberden çok pratiğe dayalı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu sayede okuduğunuz Alana dair daha çok Pratik kazanma şansınızı ve mezun olduktan sonra iş hayatınıza daha hazır başlama şansınız olacaktır.

Üniversite eğitiminiz boyunca, İngilizceniz, ya da eğitimi aldığınız diliniz ana diliniz gibi gelişecektir. Günümüzde artık herkes İngilizce bilmektedir, fakat herkesin İngilizcesi çok iyi değildir. Ana dil düzeyinde İngilizce bilmek size gelecekteki hayatınızda birçok kapıyı açabilir. Eğer farklı bir dilde eğitim alıyorsanız da mutlaka İngilizceyi de öğrenmelisiniz ve böylece 3 dil bilerek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

YURTIŞDINDA'Kİ ÜNİVERSİTELERE KABUL ŞARTLARI;

Yurtdışındaki üniversite (lisana ya da yüksek lisans) eğitimi almak istediğinizde öncelikle gideceğiniz ülkenin dilini çok iyi derecede bilmeniz gerekir. İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim alacaksanız eğer, bütün okullar sizden İngilizce yeterliliğiniz ölçen bazı sınavlardan alınmış belirli puanlar isteyecektir. Bu sınavların başında TOEFL, IELTS, PEARSON gelmektedir. Eğer İngilizceniz yetersiz ise bu sınavlara yurtdışında da hazırlanabilirsiniz. Birçok üniversite kampüsünde üniversite öncesi dil hazırlık eğitimi sunulmaktadır. Ya da dil eğitiminizi bağımsız okullarda alıp daha sonra geçiş yapacağınız üniversite seçimini sonraya da bırakabilirsiniz. Böylece eğitim aldığınız süre boyunca okulları daha iyi araştırma şansınız olacaktır. Bazı durumlarda, dil eğitiminizden sonra bu sınavlardan hiçbir puan almadan da anlaşmalı üniversitelere geçişiniz mümkündür. Özellikle Amerika'da TOEFLSIZ ÜNİVERSİTE GEÇİŞ programlarına katıldığınız takdirde bu sınavların stresine katlanmak zorunda kalmazsanız. Bu kurslarla ilgili olarak detaylı bilgiye sitelerimizden de ulaşabilirsiniz. İngilizce olmayan diğer ülke ve üniversitelerinde çoğunlukla hazırlık eğitimi verilmektedir; okulun kendi bünyesinde aldığınız eğitim sonrası direk bölüm derslerinden devam edersiniz.

NOT ORTALAMANIZ da üniversitelere kabulünüzde önemli bir rol oynamaktadır. Üniversiteler belirli bir not ortalaması isterler. Eğer top okullara giriş yapmak istiyorsanız not ortalamanızı da daha yüksek tutmanız gerekir. Eğer not ortalamanız çok düşükse ilk etapta “foundaiton” ya da “pre-master” kurslarına katılmanızı öneririz.

Maddi koşullarınızın başvuru yapacağınız üniversiteye uygun olması gerekir. Özellikle Amerika ve İngiltere'deki okullar sizin hesabınızda ya da sponsorunuzun hesabında bunu karışlayabilecek miktarlar olduğunu görmek ister. Okullar dışında konsolosluklardaki vize memurları da bu meblağları görmek isteyecektir.

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ ÜLKELER

Amerika ve İngiltere bu ülkelerin başında gelmektedir. Bu iki ülke üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerdir. Bunun dışında Kanada ve Avustralya'da tercih edilmektedir. Avrupa ülkelerinden İtalya, Fransa, Hollanda, Polonya gibi ülkelerde eğitim alan öğrencilerin de sayısı oldukça fazladır. Bunun dışında Almanya ve Avusturya gene çok fazla tercih edilen ülkelerdir ve Rusya, Ukrayna gibi ülkelerde hem Rusça, bazı bölümlerde ise İngilizce Eğitim almak mümkündür

ÜLKELERE GÖRE ÜNİVERSİTELERİN EĞİTİM SİSTEMLERİ

Amerika ve Kanada'da lisans eğitimleri 4 yıl, yüksek lisans eğitimleri ise 2 yıldır, yani ülkemizdeki sistemler aynıdır. İngiltere'de ise lisans eğitimi 3 yıl yüksek lisans eğitimi sadece 1 yıldır. Bu nedenle de İngiltere en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Avustralya'da bölümlere göre lisans ve yüksek lisans süreleri değişmektedir. Çoğunlukla lisans 3 yıl, yüksek lisans 1 yıl sürmektedir fakat bazı bölümlerde bu değişebilmektedir. Almanya ve Avusturya'da ve diğer birçok Avrupa ülkesinde de ülkemizdeki sistem uygulanmaktadır. Buraya giden öğrenciler genelde ilk senelerinde de hazırlık eğitimi alırlar. Rusya ve Ukrayna'da da 4 sene lisans, 2 sene yüksek lisanstır. Bu ülkelerin bir diğer avantajı, öğrencilerin RUSÇA hazırlık aldıktan sonra seçtikleri bölümü ve üniversiteyi rahatlıkla değiştirebilmeleridir.

MALİYETLER

Yıllık lisans ve yüksek lisans ücretlerinin maliyetleri ülkelere ve aynı zamanda okullara göre farklılık göstermektedir. Amerika'da çok ekonomik okul bulabileceğiniz gibi yüksek fiyatlarda da okullar bulunmaktadır. College tarzı okullara eğitim aldığınızda maliyetler oldukça düşmektedir. Aynı sistem Kanada'da da mevcuttur. İngiltere'deki üniversitelerin fiyatları genelde aynıdır; fakat gene College tarzı okullarda daha uygun ücretlerle ve hatta daha kısa sürelerde eğitim tamamlanabilmektedir. En ekonomik fiyatlar Rusya ve Ukrayna'da bulunmaktadır çünkü bu ülkelerde yaşam da şartları da çok uygundur. Özellikle Ukrayna'da eğitim alan öğrenciler Türkiye'de harcadıklarının çok daha altında para harcamaktadır.

KARYA INTERNATIONAL OLARAK YURTDIŞI ÜNİVERSİTE HİZMETİNDE SUNDUKLARIMIZ

 • Geçmiş akademik başarılarınıza ve gelecek kariyer hedeflerinize, bununla birlikte bütçenize en uygun olacak şekilde üniversite ve ülke seçiminizde en iyi şekilde yardımcı oluyoruz.
 • Siz en uygun olan üniversiteleri seçip başvurularınızı gerçekleştiriyoruz.
 • Başvuru esnasında hazırlamanız gereken evraklarla ilgili sizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.
 • CV nizin hazırlanması ve Niyet Mektubunuzun yazılması konusunda yardımcı oluyoruz
 • Üniversiteler için başvuru formlarınızı doldurup gerekli evrakların üniversiteye doğru bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.
 • Başvurunuzun takibini gerçekleştiriyoruz.
 • Kabulünüzden sonra üniversiteden konaklamanızın ayarlanmasında yardımcı oluyoruz.
 • Ücretsiz vize danışmanlığınızı yapıyoruz.
 • Seyahat planınızı gerçekleştiriyoruz.

Karya International' ın profesyonel üniversite yerleştirtme ekibi siz burdan gidene kadar değil, eğitiminizi tamamlayıp ülkenize geri dönene kadar size destek olmaya ve danışmanlık vermeye devam edecektir.

Avusturalya, İngiltere, Amerika Kanada yada Singapur'da Dil Okulu ve Sonrasında Üniversite Geçişi

Okullarımız öğrencinin kişisel durumuna uygun olarak öğrenciye çeşitli program altenatifleri sunmaktadır. Öğrenci ne zaman programa başlamak isterse başlangıc tarihini seçmekte serbestttir ve bir çok farklı şehirde ve ülkede seçenek sunmaktadır
Eğer öğrenci üniversite okumayı planlarsa, okullarımız üniversiteye geçiş programları konusunda yardımcı olmaktadır. Akademik programlar ve öğrenci destek programları  ile kombine edildiğinde ,üniversite yaşamına hazırlıkta  programlarımız oldukça fayda sağlamaktadır.Kampüslerin çoğunda hazırlık yılı , lise programı ve ingilizce hazırlık programı mevcuttur.
İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için Avustralya daki  dil okullarımız sunduğu çeşitli programlarla öğrencilerin,  öğretmenlerin ve göçmenlerin ingilizceyi geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.
Okullarımız aynı zamanda iş verenlere, çalışmaya hazır, donanımlı ve öğrencilere ve müşterilere gerekli, pratik ve mesleki yeterlilikler işletme çözümleri eğitimi vererek iş gücü programları da sunmaktadır.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK PROGRAMI


Navitas pek çok Dünyaca ün kazanmış değerli isimlerle partner olarak çalışmaktadır ve bu partnerleri içerisinde alacak olduğunuz Üniversite hazırlık programları dahilinde hem kendi ana vatanınız haricinde bir ülkede yaşama tecrübesi edinecek hemde Üniversite öncesi hazırlık alarak kişisel gelişiminize katkı sağlamış olacaksınız. Bu programlar ingiliz dili hazırlığı, Üniversite öncesi hazırlık kursları, ilk yıl kredi transferli programları ve Master öncesi akademik yeterlilik programları olarak sınıflandırılmışlardır.

Üniversite İlk Yıl Transfer Programları


Navitas , ünlü kolej ve üniversitelerle anlaşmalıdır ve Navitas şubelerinde ilk yıl üniversite programlarının dersleri verilir. Üniversitenin ilk yılı yerine geçen bu  program genellikle 2-4 üniteden oluşan ingilizce hazırlık programlarıyla birlikte verilir.
Navitas öğrencileri , kendi ülkelerinde eğitime devam etmek isterlerse , aldığı derslerin kredilerinden muaf sayılarak, yurtdışında geçirdikleri zamanı kısaltarak yaşam giderlerini ve eğitim ücretlerini daha az öderler. 
Navitas Üniversite Hazırlık Programlarına katılım sağlamak için geçerli 5 sebep:

 1. İlk olarak İngiliz dili konusundaki hakimiyetinizi geliştirmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu sizlerin Üniversite yaşamınızda gerekli olacak başarınızı son derece etkileyecek bir faktördür.
 2. Avusturalya, İngiltere, Amerika Kanada yada Singapur da üniversite yaşamınız başlamadan önce yaşam koşulları hakkında deneyimlenmiş olma şansına sahip olacaksınız.
 3. Hazırlanacağınız programlardan kazanacağınız kredilerinizi Üniversite ya da masterınız içerisinde kullanarak ilk yıldan tamamiyle ya da kısmi olarak muhaf olabilmenizi sağlayacaktır.
 4. Bu sisteme katılarak not ortalamanızı arttırarak adı geçen ülkelerdeki ilk sırada gelen Üniversitelere girebilme hakkınızı yakalayacaksınız.
Copyright © 1994- 2015 Karya International
LiveZilla Live Help