destek
Referanslarımız
Languages
Ankara 0 (312) 466 61 00
Taksim 0 (212) 293 72 00
Kadıköy 0 (216) 405 27 00
sosyal medya linkleri karya facebook karya gplus karya linkedin karya twitter karya youtube DMCA.com Protection Status
Canlı Destek

America Green Card


 

Amerika Yeşil Kart Çekilişi Başvurusu

Green Card Nedir?

Çoğunluğu göçmenlerden oluşan Amerika Birleşik Devletleri, her yıl dünyanın dört bir köşesinden göçmen kabul etmekteydi. Ancak Çin, Filipinler, Hindistan ve Meksika gibi ülkelerden fazla sayıda göçmen alınması göçmen kabulünde birtakım dengesizliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Dağılımdaki bu haksızlığı ortadan kaldırmak, kültür ve nüfustaki çeşitliliği artırmak ve göçmen kabulünü denetim altına alabilmek için, Amerikan Hükümeti 1990 yılından itibaren Green Card çekilişi olarak bilinen Diversity Visa Programını resmi olarak yürürlüğe koydu. Böylece fazla sayıda göçmen veren bazı ülkeler Green Card çekilişinden çıkarıldı. Türkiye gibi az sayıda göçmen veren ülkelerin şansı yükselmiş oldu. Her yıl sadece Ekim ve Kasım aylarında bilgisayarla yapılan çekilişle 55.000 kişiye Green Card verilmektedir. Geçen yıl yapılan DV-2007 çekilişinde 1418 Türk, Green Card almaya hak kazandı... 

Neden Bizimle Başvurmalısınız?

Amerikan hükümetinin başvuruları sadece 2 ay süresince kabul etmesi, formların, İngilizce ve karışık olması, tüm bilgi ve fotoğrafların sisteme sadece 1 kerede girilme zorunluluğu, yılda 4 milyon adet başvurunun çöpe gitmesine sebep olmaktadır. Bu 4 milyon kişiden biri olmamak sizin elinizde.
Karya International'dan aldığınızda sizin adınıza hatasız ve kurallara uygun bir başvuru yaparak çekiliş şansınızı kaybetme, yani daha en başından elenme, riskinizi ortadan kaldırıyoruz.

Başvuru Şartları

Çekilişe başvurabilmek için, en az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak ya da son 5 yıl içinde eğitim, tecrübe veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 yıllık bir deneyime sahip bulunmak, ayrıca çekilişe katılmaya uygun ülkelerden birinin yerlisi olmak gerekmektedir. Bunun dışında meslek, yaş, eğitim, cinsiyet, yabancı dil bilgisi gibi kriterlerin hiç bir önemi bulunmamaktadır. Dışarıdan hiç bir kişi, kurum ya da kuruluşun çekilişe müdahale etmesi, kazanma şansınızı artırması ya da garanti etmesi mümkün değildir. Başvurunuz için önem taşıyan tek unsur, Elektronik Başvuru Formunun eksiksiz ve hatasız doldurularak, dijital ortama taşınmış doğru formattaki fotoğrafınızla birlikte, başvuru süresi içerisinde Amerika'daki Çekiliş Merkezine gönderilmesidir. Eğer evliyseniz, eşinizin de başvuru yapması kazanma olasılığınızı ikiye katlayacaktır...

Green Card'ın Getirileri Nelerdir?

Şansınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

En önemli şans artırımı birden çok senelik başvuru paketlerini seçmektir. 5 senelik başvuru yapmanız şansınızı 5 kat arttırır. Bu da şu anki Green Card çekiliş oranlarında Türkiye'nin şansının yüksek olması nedeniyle şansınızı attırmış olursunuz. Evli çiftler ayrı ayrı başvuruda bulunarak birlikte kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar. Bu sene ABD, Türkiye'den yaklaşık 2,800 kişiyi göçmen olarak kabul etmeyi planlamaktadır. Türkiye'de Green Card kazanma olasılığı diğer birçok ülkeye göre çok daha yüksektir. Bu noktada doğru başvuru yapmanın önemi artmaktadır. 

green card başvurusu

Copyright © 1994- 2015 Karya Yurtdışı Eğitim